Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

Spremberg wrzesień 2011

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
Spremberg 2011 - udana wizyta
Tradycyjnie już, jak co roku na początku września grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu wraz  z nauczycielkami języka niemieckiego przebywała w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. Erwina Strittmattera w Sprembergu.
Gospodarze spotkania pod opieką nauczycielek - Anny Wern i Reginy Schollmayer postarali się o urozmaicenie naszego pobytu w Niemczech licznymi atrakcjami.
Największą była z pewnością całodniowa wycieczka do Drezna, podczas której niemieccy uczniowie starali się nam przybliżyć historię tego malowniczego miasta nad Łabą.
Nie mniej interesujące okazało się zwiedzanie fabryki makaronu w miejscowości Riesa. Podczas prezentacji multimedialnej poznaliśmy proces produkcji różnych gatunków makaronu, a następnie w odpowiednich okryciach mogliśmy wejść do hal produkcyjnych i obserwować poszczególne etapy produkcji makaronu.
Zwieńczeniem pobytu w fabryce był obiad w przyzakładowej restauracji, w której zasewowano nam, oczywiście,  makaron rodzimej produkcji.
Interesującym punktem naszej wizyty w Sprembergu okazała się lekcja ekologii, jaką wspólnie z gospodarzami odbyliśmy w miejscowej fabryce papieru.
To tutaj " od kuchni " obserwowaliśmy proces produkcji papieru, począwszy od sortowania makulatury, aż do gotowego produktu.
W czasie pobytu w Sprembergu nie zabrakło również czasu na ruch i aktywność fizyczną. Masę wrażeń dostarczyła nam wycieczka rowerowa po okolicy oraz wspólny piknik na świeżym powietrzu.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na rewizytę, którą zaplanowano w maju 2012 roku w Ociążu.

 Donata Walczak - Stawik


Galeria Zdjęć