Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Ślubowanie uczniów klasy I oraz DEN

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu. Tegoroczna uroczystość odbyła się w dniu 14 października 2019 roku. Do szkolnej braci zostało przyjętych 16 uczniów (8 dziewczynek i 8 chłopców). Uczniowie wraz z wychowawczynią na to święto zaprosili nie tylko swoich rodziców, ale również  pana Burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka, którego reprezentował Kierownik Oświaty pan Daniel Mituła, Księdza Proboszcza  dr Krzysztofa Niciejewskiego oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Kułton. W odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły nastąpiło uroczyste Ślubowanie. Następnie pani Dyrektor Grażyna Kucharska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i  upominki od Przewodniczącej Rady Rodziców, od Kierownika Oświaty oraz od starszych kolegów i koleżanek z klas II i III. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.

   Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów.  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

   Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej – uczniowie klas starszych przygotowali piękne życzenia, wiersze i piosenki. Program artystyczny uświetniły tańce dziewczynek z klasy II, III i V.  Samorząd Uczniowski  obdarował nauczycieli i pracowników obsługi, obecnych i tych którzy dawniej pracowali w naszej szkole, kwiatami. Wiele ciepłych słów dla wszystkich pracowników szkoły powiedziała również Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Kułton. Pani dyrektor Grażyna Kucharska wręczyła coroczne Nagrody Dyrektora Szkoły.

E.Bolach

Galeria Zdjęć