Wtorek, 5.12.2023
Name days: Bartosz / Norbert / Sabina
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Podsumowanie projektu "Wszystkie kolory świata"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     Zasadnicza część projektu Unicef „Wszystkie kolory świata”, w który włączyła się również nasza szkoła, dobiega końca. Projekt rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku akcją informacyjną oraz zajęciami edukacyjnymi na temat celu pomocy w bieżącym roku szkolnym. Przypominam, że tym razem pomagaliśmy zbierać pieniądze na ratowanie życia dzieciom w Sudanie Południowym. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami szyli lalki reprezentujące różne państwa, narody i kultury. Wspaniały efekt ich pracy mogliśmy poznać podczas wystawy laleczek.

     Jednak aby zebrać pieniądze potrzebne na szczepionki  dla małych Sudańczyków, trzeba było sprzedać laleczki. W zeszłorocznym  projekcie „Gwiazdka dla Afryki” bardzo hojnie wsparli nas rodzice, natomiast w tym roku nie zawiedli nasi kochani Babcie i Dziadkowie. W czasie uroczystości z okazji święta Babci i Dziadka odbyła się licytacja laleczek, w trakcie której udało się zebrać niebagatelną kwotę - 450 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na konto Unicef, który zakupi najbardziej potrzebne szczepionki.

   Niezmiernie cieszy fakt, że „Wszystkie kolory świata” to kolejny projekt, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz środowisko lokalne. Tylko dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli, udało się zebrać pieniądze, dzięki którym zostanie uratowane niejedno życie.


Galeria Zdjęć