Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek

Badminton – złoto w gminie i powiecie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

25 października 2022r. podopieczni Danuty Orłowskiej wzięli udział w gminnych drużynowych zawodach w badmintona w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, zarówno dzieci jak i młodzież walcząc zaciekle w turnieju o każdy punkt w meczach pojedynczych i deblowych.

W Igrzyskach Młodzieży zarówno dziewczęta – Zofia Marciniak – Maja Stempniak oraz chłopcy Piotr Rubas – Nikodem Wasielewski stanęli na najwyższym podium zdobywając I miejsce i kwalifikacje do zawodów powiatowych.

Jesteśmy dumni  z gry, postawy uczniów startujących w Igrzyskach Dzieci.  Drużyna chłopców  Mateusz Gruszka – Jędrzej Komorowski wywalczyła II miejsce.

A nasza najmłodsza drużyna dziewczynek Hania Biegańska – Gabriela Walczak zajęła III miejsce.

27 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Igrzyskach Młodzieży w Raszkowie. Nasze 2 reprezentacje zmierzyły się z silnymi przeciwnikami. Drużyna dziewcząt Zosia Marciniak i Maja Stempniak pokonała przeciwniczki wygrywając Turniej i zdobywając tym samym kwalifikacje do zawodów rejonowych w Rojowie. Drużyna chłopców Piotr Rubas – Nikodem Wasielewski uplasowała się na III miejscu w powiecie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy dalszych sukcesów, przyjemności z gry.