Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu  są już pełnoprawnymi uczniami.

14 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Na początku Pani dyrektor Grażyna Kucharska przywitała wszystkich zaproszonych gości i wygłosiła krótkie przemówienie.

Część artystyczną uroczystości prowadził sam Plastuś! W tę rolę wcieliła się uczennica klasy IV Lena Mituła, a uczniowie klas I, II i III recytowali, śpiewali i tańczyli. Bajkowy scenariusz bardzo podobał się zaproszonym gościom, nauczycielom i uczniom. Plastuś uroczyście przekazał ołówek Pani Dyrektor i stwierdził, że uczniowie gotowi są do pasowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Grażyna Kucharska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. 

Na koniec uroczystości uczniowie klas I-III, Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele Rady Rodziców złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i społeczności szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczyli im symboliczne kwiaty i słodkie upominki.

Ostatnim punktem programu tej podniosłej uroczystości było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród Dyrektora Szkoły dla nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym wyróżniali się swoją pracą i osiągnięciami.

Dorota Nowaczyk


Galeria Zdjęć