Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

XII Rajd "Uroki Zimy"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W sobotę 18 lutego 2023 r. po rocznej przerwie „Włóczykije” wyruszyły na pierwszy w tym roku rajd. Spotkaliśmy się przed siedzibą PTTK przy ul. Raszkowskiej, aby wziąć  udział w XII rajdzie pieszym - „UROKI ZIMY”. Honorowy patronat nad rajdem objęli: Komendant  Powiatowy Policji inspektor Piotr Wilkowski i  Komendant Powiatowy Straży Pożarnej bryg. Jacek Wiśniewski. Trasa wiodła z ulicy Raszkowskiej przez ul. Krotoszyńską, ul. Batorego aż do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej – 5 km. Po dotarciu na metę uczestnicy mogli napić się gorącej herbaty i zjeść drożdżówkę. Następnie obejrzeli sprzęt strażacki oraz wyposażenie karetki pogotowia. W międzyczasie odbywały się konkursy: wiedzy o Policji, Straży Pożarnej oraz wiedzy na temat miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Powodzeniem cieszył się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej. Jak co roku oprócz dobrej zabawy głównym celem rajdu była popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku. Organizatorom zależało na upowszechnianiu zorganizowanej turystyki, zapoznaniu się z historią i współczesnością miasta. Rajd zgromadził około 130 uczestników ze szkół powiatu ostrowskiego. Na zakończenie imprezy przygotowano dla zwycięzców nagrody i dyplomy. Osobiście wręczał je Komendant Powiatowy Straży Pożarnej bryg. Jacek Wiśniewski oraz Komandor Rajdu Klaudiusz Woźniak. Nasza drużyna podczas rajdu odniosła sukcesy:

- I miejsce dla Alicji Gilewicz w konkursie wiedzy o Policji,

- III miejsce dla Mileny Stachurskiej w konkursie wiedzy o Policji i Straży Pożarnej oraz III miejsce w konkursie krajoznawczym „Ostrów Wielkopolski – moje miasto”,

- Puchar dla najmłodszej drużyny rajdu: Antoniny Ratajczyk, Olgi Chmielewskiej, Alicji Gilewicz, Kingi Gralińskiej. Brawo dla dziewczynek!!!

 

Dziękujemy wszystkim za udział, a rodzicom za dowóz dzieci na start i odbiór z mety rajdu.    

Zapraszamy na kolejny rajd!!!

Opiekunowie: Elżbieta Nowak, Kinga Jasińska


Galeria Zdjęć