Czwartek, 22.2.2024
Name days: Małgorzata / Marta / Wiktor

Spotkanie uczniów ze sportowcem – kolarzem oraz z policjantem w ramach realizacji programu profilaktycznego Kask jest Cool

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   4 listopada 2021r.  na spotkanie z uczniami w ramach realizacji programu profilaktycznego „Kask jest cool” nasze zaproszenie przyjął młody sportowiec – kolarz pan Szymon Potasznik. Warto dodać, że jest on synem absolwenta naszej szkoły. Gościa serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Grażyna Kucharska  w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Małgorzatę Olechowską.

   Pan Szymon wprowadził dzieci i młodzież w tajniki kolarstwa szosowego i torowego. Opowiedział  między innymi o drodze swojej kariery, (Vice Mistrz Europy w klasie omium, Mistrz Polski w kolarstwie torowym …) o predyspozycjach jakie powinien posiadać kolarz, jak wygląda okres przygotowawczy do zawodów, start i czas regeneracji. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć rower (zmierzyć jego ciężar), profesjonalny kask, koszulki z zawodów, zdobyte puchary. Sportowiec uświadamiał uczniom jak ważne jest zakładanie  kasku podczas jazdy rowerem, co może złego się wydarzyć, opowiedział o własnych doświadczeniach z tym związanych.

  Podczas spotkania uczniowie mieli przygotowane „100 pytań do sportowca”, na które wyczerpująco gość starał się odpowiedzieć. Na pamiątkę spotkania uczniowie poprosili Pana Szymona o autografy, ponieważ ten sportowiec stawia sobie coraz wyższe cele, a będziemy śledzić jego karierę. W dalszej części spotkania  odbyło się podsumowanie konkursu „Kask jest cool” najlepsze foto w kasku, praca plastyczna –„Mój wymarzony kask”, Filmik – promujący bezpieczną jazdę w kasku. Uczniowie otrzymali przepiękne nagrody (kaski, rękawiczki do jazdy na rowerze, światełka do rowerów, bidony) za swoją pracę. Ufundowane przez Radę Rodziców, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz SKO.

  Kolejnym gościem w naszej szkole był policjant, który wręczył upominki dla trzech uczniów klasy VIII, którzy w bardzo odpowiedzialny sposób zachowali się podczas wypadku kolegi w skejt parku w Nowych Skalmierzycach ratując mu tym samym być może życie. Pan dzielnicowy przypomniał zasady postępowania podczas wypadku, numery alarmowe oraz zaprosił  na drugą część spotkania z policjantem uczniów klasy VII i  VIII w ramach gminnych programów profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i narkomanii uczniów.

  Podczas drugiej części spotkania z młodzieżą przekazano wyczerpujące informacje o zagrożeniach związanych z alkoholem, dopalaczami i narkotykami. Przeprowadzone zostały warsztaty z alkogooglami,  narkogooglami, pozwalającym uczniom zobaczyć jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Okazało się, że założenie narkogoogli i alkogoogli – specjalnych okularów  skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Uczniowie na koniec spotkania otrzymali materiały profilaktyczne, odblaski na rękę, zawieszki odblaskowe oraz kamizelki odblaskowe. Dzięki akcji przekazane materiały profilaktyczne będą przypominać uczniom o zagrożeniach związanych z alkoholem, narkotykami oraz dopalaczami.

 Organizatorem spotkania była pani Danuta Orłowska wspomagana w działaniach przez panią Kingę Jasińską. 

https://youtu.be/HDwfLVSuhv8

https://youtu.be/QS5Il_pH-yc

https://youtu.be/9EuL5DVRdc8

                                        

Galeria Zdjęć