Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf

Nasze sukcesy w interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym „SłowoDziej”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W miesiącu październiku nasza szkoła uczestniczyła w największym interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym „SłowoDziej” skierowanym do uczniów i nauczycieli wielkopolskich szkół, którego celem było przybliżenie młodzieży szkolnej kultury słowiańskiej.

  Nasza szkoła wzięła udział we wszystkich konkursach: Wojewódzkim Konkursie Literackim BaśnioBranie, Wojewódzkim Konkursie Plastycznym FarboBajanie, Wojewódzkim Konkursie dla nauczycieli O Brzegini Skarb oraz akcji Zaczytana Przerwa.

   Jednym z zadań konkursowych było wykonanie pracy plastycznej do dowolnej baśni słowiańskiej. Bardzo duża grupa dzieci wykonała piękne prace, a wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy IV- Jakub Dera. Kolejnym zadaniem konkursowym było napisanie pracy literackiej opartej na terminologii słowiańskiej. Tego zadania podjęły się uczennice kl.5-7. Integralną częścią projektu była Zaczytana przerwa- akcja wielkiego szkolnego czytania, w ramach którego odbyły się spotkania w bibliotece oraz świetlicy. Uczniowie klasy VI przygotowali aktorski występ, prezentując legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”. Na uwagę zasługuje również wykonanie przepięknej dekoracji przenoszącej w klimat mitologii słowiańskiej. W gronie nagrodzonych nauczycieli biorących udział w konkursie O Brzegini Skarb znalazła się pani Agnieszka Woźniak- szkolny koordynator projektu, zdobywając III miejsce w województwie za wykonanie pracy fotograficzno-malarskiej zatytułowanej „Razem”.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce opiekunów przygotowujących uczniów do ww. konkursów: paniom Małgorzacie Stanek- Moś, Jolancie Wielebie, Kamili Woźniak oraz Agnieszce Woźniak

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

Galeria Zdjęć