Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek

Wycieczka do Wrocławia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Dnia 16 września uczniowie klas 1-4 wraz ze swoimi opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Wyjechaliśmy rano i udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. Podczas podróży mogliśmy do woli rozmawiać z kolegami i koleżankami.

  Naszą pierwszą atrakcją było Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata oraz wstąpiliśmy do Terrarium. Po zjedzeniu pysznych lodów udaliśmy się na przystań, skąd zabrał nas wycieczkowy statek na blisko godzinny rejs po Odrze. Następnie poszliśmy do Hydropolis – nowoczesnego centrum wiedzy o wodzie.  Przed samym wejściem na ekspozycję podziwialiśmy wodną kurtynę, a zaraz za nią wodny wir. Spektakularne eksponaty, które rozbudziły naszą wyobraźnię. Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlono go na ekranie 360º. Potem eksplorowaliśmy głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona, odkrywając tajemnice zatopionego Titanica. Poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zdumiewające i tajemnicze zwierzęta, aby przetrwać w podmorskich głębinach. Później udaliśmy się do strefy relaksu, w której mogliśmy się odprężyć. Odwiedziliśmy też strefę człowiek i woda, gdzie mogliśmy poznać funkcje i rolę wody w organizmie człowieka. Dodatkowo podziwialiśmy wyjątkowo wierne modele statków. Interaktywna, angażująca  forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie i uwrażliwi odwiedzających na problem deficytu wody.

  Po wizycie w Hydropolis udaliśmy się w drogę powrotną do Fabianowa, ok. godziny 19:00, zgodnie z planem, wróciliśmy do naszej szkoły – bardziej zintegrowani, zadowoleni oraz pełni pożytecznej wiedzy o naszym środowisku.

Ewa Bolach


 

 

Galeria Zdjęć