Wtorek, 5.12.2023
Name days: Bartosz / Norbert / Sabina
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

"Sport to... też matematyka" - cd.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W listopadzie w ramach projektu zorganizowany został turniej gier matematycznych i logicznych. Jego uczestnicy z zapałem zmierzyli się z postawionymi przed nimi wyzwaniami. W programie turnieju były zadania, które miały rozwijać umiejętność logicznego myślenia i argumentowania, a także sprawdzić  umiejętności uczniów w zakresie rachunku pamięciowego.

   Uczestnicy projektu wzięli również udział w wycieczce do kaliskiego Escape Roomu. Zostali oni podzieleni na kilkuosobowe grupy, które trafiły do specjalnie przygotowanych pokojów pełnych zagadek. Ich zadaniem było odkrycie tajemnic kryjących się w pomieszczeniach, rozszyfrowanie wskazówek i wydostanie się z pokojów w ściśle wyznaczonym czasie. Dzięki wspaniałej współpracy wszystkich członków „ucieczka” każdej z grup zakończyła się sukcesem.  

  W grudniu odbył się apel podsumowujący kilkumiesięczne działania związane z projektem. Przedstawiono na nim prezentację ukazującą cele projektu, a także zapoznano publiczność z jego przebiegiem. Zwieńczeniem spotkania było uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów. W turnieju gier logicznych najlepsi okazali się: Aleksandra Gierz, Jakub Bera, Grzegorz Stasiak i Kinga Bogacka, a w konkursie „Matematyka w sporcie”: Jolanta Lesień, Wiktoria Kowalska, Justyna Puszczyk i Kinga Bogacka.  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy projektu: Anna Walczak, Ryszard Tomczak


Galeria Zdjęć