Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

POWIATOWY KONKURS LITERACKI - „OPOWIEDZ MI BAJKĘ”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Powiatowy Konkurs Literacki „Opowiedz mi bajkę” został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w którym wzięła udział, po raz kolejny, uczennica naszej szkoły -   Zofia Klaczyńska z klasy III. Konkurs skierowany był do  uczniów szkół podstawowych w kategorii klas od I-III, IV-VI z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego. Przedmiotem konkursu było samodzielne napisanie bajki. Cele konkursu to:

  • rozwijanie umiejętności kreatywnego pisania,
  • doskonalenie umiejętności pisania różnych form literackich,
  • propagowanie czytelnictwa wśród dzieci,
  • ujawnianie talentów i promocja uzdolnionych uczniów,

Historie stworzone przez dzieci i dla dzieci,  przypominają: że najwięcej dobra może zdziałać serce - które kocha i troszczy się o innych, pomagają odnaleźć się we współczesnym świecie, by nigdy się nie poddawać i wytrwale dążyć do celu,  stawiać granice między dobrem a złem, a przede wszystkim traktują o wartościach ponadczasowych.   Nasza koleżanka, Zosia napisała bajkę pt. „Słodkie marzenie krówki Karolinki” i narysowała do niej ilustracje.

15 października 2021 roku jury przyznało nagrody. W pierwszej grupie uczniów  klas I-III pierwsze miejsce przyznano Zofii Klaczyńskiej.

Brawo dla naszej młodej autorki! Cieszymy się z sukcesu Zosi i serdecznie gratulujemy!  Jesteśmy dumni, że jest uczennicą naszej szkoły!

 Niech te chwile spędzone z bajką będą niezwykłe…

Galeria Zdjęć