Piątek, 19.7.2024
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr

Akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Dnia 1 września 2021 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjnie rok szkolny rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą sprawowaną przez proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ociążu ks. Eugeniusza Synowca. Po mszy udaliśmy się do szkoły, aby złożyć pokłon przed tablicą Patrona Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się w dwóch grupach wiekowych dla uczniów klas I – III i klas IV – VIII.  Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.  Następnie odbyła się część artystyczna, której motto brzmiało: „Nie bój się chcieć…”. Uroczystość uświetniły utwory muzyczne, układ taneczny oraz recytacja wierszy wykonane przez uczniów klas IV, VI i VII. Przybyłych rodziców i uczniów powitała serdecznie Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Kucharska. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce i radości z przebywania w murach naszej szkoły. Nawiązała również do życzeń uczniów zawartych w scenariuszu, z nadzieją że wszystkie zostaną spełnione.

- Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.

- Niech każdy będzie sobą.

- Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.

- Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.

- Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.

- Niech nie będzie zmarnowanych dni.

- Niech nasza szkoła będzie czymś więcej!

 

Po zakończeniu uczniowie udali się do klas lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

                                                                                                 K. Jasińska D. Orłowska


Galeria Zdjęć