Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek

Złoto w powiecie dla SP w Ociążu w piłkę siatkową

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   3 marca br. w Raszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej KL.VIII- VII. Reprezentacja szkoły i gminy Nowe Skalmierzyce w składzie Rafał Krawczyński, Tomasz Kułton, Piotr Szymczak, Kacper Wachowski, Klaudiusz Maćkowiak, Kacper Łodyga i rezerwowi Kacper Maciak, Mateusz Szymczak, Jakub Walczak, Błażej Stodolny odniosła wielki sukces zdobywając I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów rejonowych w Krotoszynie. W turnieju brało udział sześć drużyn: Ostrów Wielkopolski SP7, Uciechów, Sobótka, Raszków, Ołobok. Mecze rozgrywane były w 2 grupach – każdy z każdym. Dwie drużyny z grupy wychodziły do dalszych rozgrywek w których Ociąż pokonał Raszków 2:0, i w finale Ostrów SP 7  2:0.

Należy dodać, że droga do powiatowych zawodów nie była łatwa, gdyż 27.02. br w Nowych Skalmierzycach na zawodach gminnych pokonać trzeba było 3 drużyny z Gostyczyny, z Nowych Skalmierzyc i Biskupic Ołobocznych, co udało się osiągnąć chłopakom w dobrym stylu.

Sukcesem na zawodach gminnych w siatkówkę było również zdobycie III miejsca reprezentacji dziewcząt SP w Ociążu kl.VIII-VII. Opiekunem grup była pani Danuta Orłowska.

26.02 br rozegrano również Turniej w piłkę siatkową dzieci, w którym uczestniczyła reprezentacja chłopów VI-V  zdobywając IV miejsce. Duże brawa dla chłopców walczących zaciekle o każdy punkt!

 Gratulujemy młodzieży i dzieciom świetnych wyników, życzymy dalszych sukcesów i determinacji w osiąganiu zamierzonych celów!

Galeria Zdjęć