Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

I Gminny Konkurs Znajomości lektur

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

       11 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach odbył się I Gminny Konkurs Znajomości Lektur pt. Lektury obowiązkowe dobrze znam i egzaminu ósmoklasisty się nie obawiam! Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII Bartosz Przybylski oraz Nikodem Wasielewski. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu konkursowego ze znajomości lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty. Musieli również wykazać się wiedzą z zakresu rodzajów i gatunków literackich, a także umiejscowić utwory w epokach literackich oraz znać informacje z biografii autorów.

      Do ścisłego finału doszedł Nikodem Wasielewski i po dogrywce ostatecznie zdobył II miejsce.

      Gratulujemy! Życzymy naszym uczniom powodzenia na egzaminie ósmoklasisty.

 Agnieszka Woźniak


Galeria Zdjęć