Piątek, 19.7.2024
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr

Wspaniały Dzień Dziecka na sportowo!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W dniu 1- go czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowym Dniu Dziecka. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i IV- VIII. O godzinie 9.00 najmłodsze dzieciaki wyruszyły z plecakami, kocami na boisko trawiaste, gdzie rozpoczęły pierwszy piknik. Następnie w małych grupach brały udział w przygotowanych zabawach ze śpiewem, ciekawych konkurencjach sportowych: skoki na skakance na czas, rzuty do celów woreczkami, łowienie rybek, strzały na bramkę, ćwiczenia zwinnościowe na drabince koordynacyjnej…

  W przerwach między konkurencjami dzieci korzystały ze zjazdów, zabawy na dmuchanych zamkach i odpoczynku, integracji na kocach.

  O godzinie 11.00 starsi uczniowie rozpoczęli zmagania sportowe po uprzedniej rozgrzewce na wesoło przy muzyce. Przygotowano dla nich stacje na obwodzie boiska wielofunkcyjnego oraz konkurencje lekkoatletyczne np. bieg na 60m na czas, rzut piłką lekarską 2kg. Ta grupa dzieci i młodzieży miała możliwość uczestnictwa również w grach zespołowych (gra w dwa i cztery ognie, gra w ringo, gra w piłkę siatkową) oraz piknikowania  na boiskach trawiastych.

  Dla wszystkich uczniów Rada Rodziców przygotowała smaczną niespodziankę: przepyszne smażone kiełbaski z grilla, chlebek, napoje i słodycze. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie pikniku i duże zaangażowanie.

  Wszyscy nauczyciele podczas tej imprezy integracyjnej wcielili się w funkcje sędziów i wykonali wzorowo i z uśmiechem swoje zadania.  Dziękujemy!

  Uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży, zadowolenie, pozytywne opinie: „Ale, super zabawa…”, „było fajnie”, „podobało mi się bardzo piknikowanie i rywalizacja w zabawach i grach”,  „pyszna kiełbaska” to najlepsze dla nas recenzje tego dnia.

Danuta Orłowska, Kinga Jasińska

Fotorelacja

Filmik: https://youtu.be/2y1ZAA88Le0

Galeria Zdjęć