Saturday, 24.2.2024
Name days: Marek / Bogusz / Maciej

Euroweek to wyjątkowy czas

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od 15 do 19 września 2019 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Droszewie, brali udział w warsztatach językowo –geograficznych w Różance, malowniczo położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

W ramach projektu: „Pociągiem przez Polskę” wszyscy pojechali koleją, co dało wiele radości, trochę stresu (opóźnienia pociągów ciągle się zdarzają), a przede wszystkim pozwoliło nauczyć się samodzielnego podróżowania.

Euroweek to zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów świata. W związku z tym, wszyscy aby się porozumieć, musieli rozmawiać wyłącznie w języku angielskim, co pozwoliło sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim rozwijać zdolności komunikacji w tym języku. Młodzież podzielona na różne grupy, poznawała kolegów z różnych stron kraju, współpracowała, tworząc ciekawe projekty, przy których często było wiele śmiechu, zabawy, ale też podziwu dla pomysłowości. Ważną część stanowiły prezentacje i opowieści wolontariuszy o swoich krajach. Była to wyjątkowa możliwość poznania środowiska, gospodarki, a przede wszystkich relacji społecznych i kultury różnych stron naszego globu. O swoich ojczyznach  opowiadali mieszkańcy Wietnamu, Nowej Zelandii, Meksyku, Algierii, Dominikany, USA, Indonezji.

Nie zabrakło także czasu na poznanie malowniczych zakątków Kotliny Kłodzkiej i rozruszanie naszych mięśni przy podejściach na wzniesienia.

Euroweek to był wyjątkowy czas radości, przyjaźni, tolerancji, zabawy i pracy. Wszystko co przyjemne szybko się kończy, ale mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym spotkamy się przynajmniej z niektórymi wolontariuszami, tym razem w naszej szkole.

B. Motyl


Galeria Zdjęć