Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Dzień Papieski 2021

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

-,, Nie lękajcie się”-

Niedziela, 10 października

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolice Piotrową obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy w nauczanie Św. Jana Pawła II.

Właśnie w  niedzielę, 10 października 2021 r. przypadał  XXI Dzień Papieski . Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecało hasło “Nie lękajcie się!” – słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Młodzież z naszej szkoły włączyła się w obchody poprzez przygotowany montaż słowno - muzyczny  pod tytułem „Nie lękajcie się”, przedstawiając go społeczności lokalnej w kościele parafialnym p.w. Narodzenia NMP w Ociążu o godz. 15.00.

Słuchając, przemierzyliśmy z bohaterami przedstawienia całą historię zbawienia, która to odkryła przed nami słabości i lęki postaci biblijnych takich jak: Mojżesz, Jonasz, Józef, Maryja czy Piotr. Historia życia każdej postaci kończyła się słowami Boga, „Nie lękaj się”. Mimo, że słowa „Nie lękajcie się” zostały przez Jana Pawła II przypomniane 43 lata temu, nigdy nie straciły i nie stracą na aktualności. Warto do tych słów wracać i nigdy o nich nie zapominać. Nie bójmy się ! Odwagi!

S. Stasiak

Galeria Zdjęć