Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej

„Cała Polska czyta dzieciom”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom !

   Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój itd., warto podjąć działania sprawiające, by czytanie stało się dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Czytanie książek przez osobę dorosłą jest zachętą dla dzieci do samodzielnego czytania, do częstego obcowania z książką, wdrażania dzieci do postrzegania książki jako źródła przeżyć i emocji.

   W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w bieżącym roku szkolnym  czytamy Baśnie i legendy polskie. Akcja obejmuje zajęcia z dziećmi klas I – III, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Utwory prezentują pracownicy szkoły, np. p. Dyrektor, p. Bibliotekarka, p. Pedagog, p. Pielęgniarka, p. Psycholog, p. Sekretarka, p. Kucharka, p. Woźny.

   Po przeczytaniu legendy lub baśni, następuje ustne sprawdzenie znajomości treści w formie konkursu – chętni uczniowie klas I-III odpowiadają na przygotowane wcześniej pytania. Na koniec roku szkolnego najbardziej aktywni uczniowie zostaną nagrodzeni. Pierwszym utworem była „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”.

Galeria Zdjęć