Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

To już 10 lat SKO w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

28 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 10 – lecia funkcjonowania programu Szkolnych Kas Oszczędności. Z tej okazji odbyła się uroczystość na którą przybyli zaproszeni goście: pan Jerzy Łukasz Walczak – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, pan Jacek Weichbrodt – dyrektor Oddziału I PKO BP w Ostrowie Wielkopolskim, pani Hanna Biegańska – Kierownik Oddziału I, pani Elwira Gilewicz - przedstawicielka Rady Rodziców, pan Artur Karasiński – Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu, pan Maciej Derwich – Komendant Straży Ochrony Kolei. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili krótką historię SKO w szkole oraz wsadzili pamiątkowe drzewko. Powitano także nowych członków SKO i wręczono im książeczki oszczędnościowe.Nie zabrakło również urodzinowego tortu i słodkich babeczek dla wszystkich uczniów. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła szkołę maskotka Żyrafka Lokatka, która jest przewodniczką po banku.  Szkoła co roku aktywnie włącza się w realizację założeń programu edukacji finansowej.  Jest wielokrotnym laureatem brązowej i srebrnej odznaki w organizowanym przez PKO Bank Polski  ogólnopolskim konkursie dla szkół i nauczycieli. Uczniowie od najmłodszych lat uczą się systematycznego oszczędzania oraz nabywają praktyczne umiejętności korzystania z usług bankowych. Zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu finansów, ale i ekologii, zdrowego stylu życia, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa. Realizowane projekty i inicjatywy przynoszą dzieciom dużo satysfakcji i pozwalają kształtować umiejętności przydatne we współczesnym świecie.

Z okazji jubileuszu zorganizowano szkolny konkurs SKO polegający na przygotowaniu Kalendarza na rok 2023. 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:     Klaudia Pawlak kl.3

                    Julia Stodolna kl.1

                    Zofia Klaczyńska kl.4

II miejsce:    Zuzanna Walczak kl.1

                    Lucjan Banasiak kl.2

                    Helena Nowak kl.5

III miejsce:   Wiktoria Milewska kl.1

                    Miłosz Nowak kl.1

Wyróżnienia:

Agnieszka Czempińska kl.1

Jan Kwiasowski kl.1

Natasza Chmielewska kl.2

Kacper Drymel kl.2

Julia Czempińska kl.3

Kacper Włodarek kl.3

Nadia Chmielewska kl.5

Bartosz Kosatka kl.6

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :)

Galeria Zdjęć