Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata

Akcja UNICEF –„Gwiazdka dla Afryki”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

      Wraz z początkiem roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do „Klubu Szkół Unicef”. W związku z przynależnością do klubu zorganizowaliśmy w szkole „Kącik Unicef”, a teraz włączyliśmy się w akcję Unicef – „Gwiazdka dla Afryki”.

     Jednym z głównych celów projektu jest zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w krajach rozwijających się, na przykładzie Sierra Leone. Ważne jest także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego. Ostatnim etapem akcji jest zbiórka funduszy na przeprowadzenie kampanii szczepień dzieci z Sierra Leone przeciwko odrze, polio oraz gruźlicy.

     Na początku przeprowadziłam zajęcia edukacyjne z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, w czasie których przybliżyłam problemy dzieci w Sierra Leone (utrudniony dostęp do edukacji, służby zdrowia) oraz przedstawiłam cele akcji „Gwiazdka dla Afryki”. Zgodnie z założeniami programu uczniowie będą mogli przygotować  prezenty dla maluchów w Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ilość szczepionek zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Koszt jednej szczepionki jest niewielki (od 43 do 94 groszy), a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka. Wszystkie przygotowane przez uczniów prezenty zostaną wystawione podczas spotkań z rodzicami oraz uroczystości przygotowanych przez szkołę dla środowiska lokalnego. Każdy z gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równoważności wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone.

      Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do przygotowania prezentów, a dorosłych do ich zakupu!

 

     Małgorzata Stanek-Moś


Galeria Zdjęć