Saturday, 24.2.2024
Name days: Marek / Bogusz / Maciej

DBI 2022

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”. Wydarzenie to powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W lutym i w marcu w naszej szkole w ramach lekcji informatyki odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci. Ponadto uczniowie klasy 8 uczestniczyli w lekcji online „Ciało nie określa” zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Zajęcia  te dotyczyły przeciwdziałania wpływowi szkodliwych wzorców urody obecnych w mediach społecznościowych na dzieci i młodzież. Uczestnicy zajęć poznali w  jaki sposób kształtować samoocenę, nie opierając się jedynie na ocenie wyglądu.

18 marca uczniowie z klasy 2 i 3 pod kierunkiem pani Jolanty Długiewicz i pani Ewy Bolach zaprezentowali scenkę ukazującą zagrożenia czyhające na młodych użytkowników komputerów. Przypomnieli jak mądrze i rozważnie korzystać z komputera i internetu, jak szanować swój czas i pielęgnować przyjaźń. Tego dnia również wręczono  laureatom konkursów nagrody ufundowane przez SKO.

Konkurs „Hasło, rymowanka lub wierszyk”:

I m. – Nikola Gralińska,

II m. – Zosia Klaczyńska, Olaf Król,

III m. – Bartosz Kosatka.

Konkurs „Zakładka do książki – bezpiecznie w sieci z Żyrafką Lokatką”:

I m. – Julia Guździoł,

II m. – Zosia Klaczyńska,

III m. – Oliwier Kowalczyk, Kacper Drymel.

Konkurs „Logo na koszulkę”:

I m. – Estera Palimąka,

II m. – Zosia Klaczyńska,

III m. – Maja Pasiak, Aleksandra Nowacka.

Wyróżnienie: Hania Biegańska, Helena Nowak, Julia Olszak, Marcin Sokołowski, Nadia Szcześniak.

Gratulujemy!

Zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 2 i 3:)

https://youtu.be/lpT1YBRfAtQ

J.Poprawska


Galeria Zdjęć