Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna

Sprzątanie Świata 2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

23 września uczniowie klas I – III, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu
zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Uczniowie klasy I-III wraz ze swoimi opiekunami sprzątali teren wokół szkoły i najbliższej okolicy. 
Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.


 

Galeria Zdjęć