Wtorek, 28.11.2023
Name days: Jakub / Stefan / Zdzisław
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z panią Elżbietą Nowak udali się na cmentarz parafialny, gdzie złożyli wiązanki kwiatów na grobach uczestników powstania. Powstańcy pochowani na naszym cmentarzu to: Stefan Brzeziński, Jan Olejnik, Stanisław Młynarczyk i Michał Spaleniak.

W tym dniu poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, której przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Nowak. Po Mszy świętej, pod pomnikiem Powstańców wielkopolskich poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

Święto państwowe Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej. Święto obchodzimy już po raz drugi.


Galeria Zdjęć