Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z panią Elżbietą Nowak udali się na cmentarz parafialny, gdzie złożyli wiązanki kwiatów na grobach uczestników powstania. Powstańcy pochowani na naszym cmentarzu to: Stefan Brzeziński, Jan Olejnik, Stanisław Młynarczyk i Michał Spaleniak.

W tym dniu poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, której przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Nowak. Po Mszy świętej, pod pomnikiem Powstańców wielkopolskich poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

Święto państwowe Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej. Święto obchodzimy już po raz drugi.


Galeria Zdjęć