Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina

Warsztaty na Uniwersytecie Łódzkim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   27 kwietnia 2023r uczniowie Szkoły Podstawowej w Ociążu, w Nowych Skalmierzycach, w Biskupicach Ołobocznych oraz w Droszewie po raz kolejny wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii i Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki.

   Głównym celem zajęć zorganizowanych przez Panią dr Annę Wypych-Stasiewicz było pokazanie, że chemia jest doskonałą dziedziną nauki do pobudzania u uczniów ciekawości. Samodzielne wykonywanie widowiskowych eksperymentów to coś, co zostanie w pamięci na długo! Taka chemia jest świetnym sposobem na urozmaicenie szkolnego życia. Oprócz wspaniałych wspomnień i wielu wrażeń, w głowach młodych ludzi pozostanie także wiedza!

   Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie chętnie uczestniczą w działaniach, które rozwijają ich pasje, ułatwiają zdobywanie nowych doświadczeń, rozwijają umiejętność empirycznego myślenia i pogłębiają zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi.

Galeria Zdjęć