Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna

Mamy złoto! Sukcesy w powiatowych zawodach w badmintonie 2023

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

10 i 11 października 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych drużynowych zawodach w badmintona w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, zarówno dzieci jak i młodzież walcząc zaciekle w turnieju o każdy punkt w meczach pojedynczych i deblowych.

W Igrzyskach Młodzieży drużyna chłopców w składzie Jędrzej Komorowski, Szymon Łuczak, Mateusz Gruszka stanęła na najwyższym podium zdobywając I miejsce, piękny puchar, złote medale i tym samym kwalifikacje do zawodów rejonowych w Donaborowie.

Drużyna dziewcząt w składzie Maja  Zych, Natalia Sobczak, Nikola Gralińska zdobyła IV miejsce w powiecie.

Jesteśmy dumni z gry i postawy uczniów startujących w Igrzyskach Dzieci.  Drużyna dziewczynek Hania Biegańska - Michalina Ratajczyk - Michalina Borusiak - wywalczyła II miejsce.

A  najmłodsza drużyna chłopców  Piotr Owczarek – Oskar Olszak – Oliwier Kowalczyk zajęła III miejsce.

16 października br. odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Igrzyskach Młodzieży w Donaborowie. W profesjonalnie zorganizowanym turnieju nasza reprezentacja chłopców zmierzyła się z silnymi przeciwnikami, zaciekle walcząc z zawodnikami trenującymi w klubach sportowych. Chłopcy zajęli V miejsce w rejonie, zdobyli nowe doświadczenia i zapał do dalszej pracy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy dalszych sukcesów, przyjemności z gry.

Danuta Orłowska, Kinga Jasińska

Galeria Zdjęć