Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Jasełka dla środowiska "Droga do Betlejem"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 6 stycznia uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przedstawili w kościele p.w. Narodzenia NMP w Ociążu zebranym parafianom i gościom jasełka. Pani Dyrektor Grażyna Kucharska powitała wszystkich zgromadzonych, złożyła noworoczne życzenia oraz podziękowała za tak liczne przybycie. Po raz kolejny aktorzy przenieśli nas do Betlejem. W blasku choinkowych lampek i świątecznych dekoracji poczuliśmy znów magię świąt, poczuliśmy cudowny nastrój wywołany dźwiękami kolęd i pastorałek.

„Droga do Betlejem” - to tytuł i myśl przewodnia przedstawienia, która kieruje uwagę widza ku Temu, który przychodzi do każdego z nas. Przychodzi na tyle, na ile mamy otwarte i przygotowane dla Niego nasze serca. Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia zwracają nam uwagę na chwile radości, o których być może zapomnieliśmy: „Jak wiele radości jest w byciu z innymi i dla innych, ile radości jest w obdarowywaniu, a nie tylko w braniu”. Wówczas magia świąt oraz atmosfera miłości i życzliwości będzie nam towarzyszyła nie tylko w tym wyjątkowym czasie, ale również w codziennym życiu. Treści i scenografia jasełek łączyły współczesność z wydarzeniami z czasów narodzin Pana Jezusa, teksty świątecznych pieśni, pastorałek, kolęd  przeplatane tańcami dopełniały przedstawienia.

Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Ksiądz proboszcz Eugeniusz Synowiec skierował słowa uznania do występujących uczniów.

Po przedstawieniu udaliśmy się w Orszaku Trzech Króli, w koronach na głowie i przy śpiewie kolęd do stajenki, gdzie czekała na wszystkich Święta Rodzina.

Dziękujemy i gratulujemy wykonawcom.

Jasełka 2023: https://www.youtube.com/watch?v=PLCou3K2TPEGaleria Zdjęć