Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Wiosenny rajd rowerowy z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

2 czerwca 2022 r. odbył się rajd rowerowy będący podsumowaniem rocznych  działań programu profilaktycznego „Kask jest cool” autorstwa pani Danuty Orłowskiej. Zaproszenie na rajd klasy VII przyjął nasz pan Burmistrz Jerzy Walczak oraz pani Dyrektor pani Grażyna Kucharska, opiekunami były panie Kinga Jasińska, Małgorzata Olechowska a organizatorem pani Danuta Orłowska.

Wyposażeni w piękne nowe kaski, kamizelki odblaskowe, sprawne rowery, żądni przygody wyruszyliśmy poznawać nasze okolice zgodnie z powiedzeniem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Rozpoczęliśmy  rajd trasą przez las, gdzie chłopcy koniecznie chcieli nam pokazać ciekawe miejsca, które odwiedzają i czasami  tam spędzają wolny czas. O dziwo na naszym nizinnym terenie pojawiły się ukryte w lesie  małe i duże górki, które można pokonywać na pieszo lub na górskich rowerach. Fajne miejsce na mały piknik. Trasą przez Młynów, spokojną drogą mijaliśmy szpalery kwitnących, cudownie pachnących akacji, przepiękną kwietną łąkę maków, chabrów, rumianków i  ozdobnego czosnku.  Kolejno omijając Kwiatków dojechaliśmy do celu - Pałacu w Lewkowie. Przepięknie odnowiony Pałac, i kompleks budynków wokół pałacu, oranżerie zachwyciły nas, niestety prace wykończeniowe w środku pałacu nadal trwają i jeszcze nie jest udostępniony do zwiedzania. Mogliśmy za to w pełni rozkoszować się pięknym parkiem. Olbrzymia ilość nowych nasadzeń: przepięknych kwiatów, nowych drzewek. Ścieżki, stawiki, altanka to miejsca, w którym można się zakochać i cudownie spędzić czas, relaksować się. Polecamy. Ale my czasem ograniczeni musieliśmy wracać, bo w kolejnym miejscu przy świetlicy wiejskiej w Fabianowie czekała na nas niespodzianka przygotowana przez panie Rady Rodziców VII klasy Dominikę Marciniak i Margaretę Stempniak. Zasiadając do stołów pod piękną wiatą  piliśmy soczki, herbatkę, kawkę i rozkoszowaliśmy się przepysznym świeżutkim plackiem drożdżowym z rabarbarem i kruszonką sprezentowanym przez panią Irenkę Marciniak. Dziękujemy jeszcze raz za ten smakołyk.

Był czas na refleksje, inspiracje, przejechaliśmy ok 15 kilometrów, zdobyliśmy nowe doświadczenia, aktywnie spędziliśmy czas. Będziemy organizować kolejne rajdy. Młodzież już proponuje nowe trasy. Pan Burmistrz już zadeklarował uczestnictwo w rajdzie wiosennym w następnym roku. Po przyjeździe do szkoły pożegnaliśmy Gościa, a uczniowie pełni wrażeń udali się na ostatnie lekcje.

Galeria Zdjęć