Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską zakończone sukcesem naszych uczniów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   06 października 2022 roku na zaproszenie MOPS-u w Nowych Skalmierzycach grupa uczniów klasy 8 wraz z opiekunem panią Agnieszką Woźniak brała udział w konferencji „Wiedza daje siłę w życiu”, która odbyła się w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach. Bez wątpienia ten dzień pozostanie w pamięci uczniów, a wszystko to za sprawą niezwykłego gościa, którym była sędzia Anna Maria Wesołowska znana z programu telewizyjnego TVN oraz sukcesu, który osiągnęli, biorąc udział w konkursie profilaktycznym dotyczącym współczesnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży wynikających ze stosowania używek.

   Pani Anna Maria Wesołowska podczas konferencji przedstawiła przykłady przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych. Omówiła również problem wszelkiego rodzaju używek i związanych z nimi konsekwencji karnych. Poruszyła także temat dotyczący odpowiedzialności dorosłych za postępowanie dzieci oraz przytoczyła sprawy sądowe dotyczące konfliktu młodego człowieka z prawem, a także przedstawiła przyczyny i konsekwencje danych zdarzeń.

  Ostatnim punktem konferencji był konkurs profilaktyczny, w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce, prezentując scenkę pt. „Marionetki życia” ukazującą problem stosowania używek, ale także relacji rodzinnych i ich wpływu na decyzje podejmowane przez młodych ludzi.

Załącznik: 

Galeria Zdjęć