Środa, 29.5.2024
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula

Laboratoria Przyszłości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W naszej szkole wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas lekcji fizyki uczniowie budowali proste obwody elektryczne, wykorzystywali zdobyte wiadomości i doskonalili swoje umiejętności, a także sprawdzali w praktyce zastosowanie najważniejszych praw fizycznych.


Na zajęciach kółka fotograficznego wykorzystujemy sprzęt studyjny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: parasole fotograficzne, lampy, aparat, statyw.

https://spociaz.noweskalmierzyce.pl/pl/news/nasze-%C5%9Bwi%C4%85teczne-s...

W ramach zajęć robótki ręczne przygotowujemy ozdoby świąteczne z kolorowej włóczki (skrzaty bożonarodzeniowe) oraz wykorzystujemy krosna do tworzenia małych form tkackich (ozdobne klimiki). Wypalamy w drewnie, wykonujemy kostki introligatorskie do zaginania papieru oraz gwiazdki z drutu.

Szyjemy na maszynach do szycia i haftujemy na kanwie z nadrukiem.


Podczas zajęć uczniowie wykorzystują okulary VR oraz drukarkę 3D. Uczniowie zapoznali się z aplikacją Tinkercad i tworzą własne projekty do druku podczas zajęć programowania, kółka informatycznego i na lekcjach informatyki.

Podczas edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy 1 przenieśli się do wirtualnego świata Antarktydy i Arktyki wykorzystując gogle VR. Przebywali w krainie skutej lodem (spotkanie z pingwinami i niedźwiedziem polarnym)) oraz w oceanie arktycznym.

Galeria Zdjęć