Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

Szkoła z Prawami Dziecka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    „Szkoła z prawami dziecka” to kolejny projekt Unicef, do którego włączyła się nasza szkoła w związku z przynależnością do Klubu Szkół Unicef. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka, uświadomienie znaczenia tych praw i ich konsekwencji w życiu codziennym, zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowanie idei praw dziecka oraz wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności.

    W ramach akcji przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce praw dziecka: czym są i jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji o prawach dziecka oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji gdy są łamane. Przewodniczką po świecie praw dziecka będzie Malali Yousafazi – pakistańska dziewczynka, która jest orędowniczką walki o prawa dziewcząt.

    Kolejnym etapem akcji będzie wybranie przez dzieci i młodzież spośród społeczności lokalnej osób najbardziej zaangażowanych w propagowanie i obronę ich praw. Uczniowie zastanowią się czy znają osoby, które w szczególny sposób występują w interesie dzieci w ich otoczeniu, czy znają działaczy, którzy w swej codziennej pracy poświęcają dużo uwagi tym kwestiom. Osoby wybrane przez dzieci i młodzież zostaną „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”.

     Dzięki zamieszczonym poniżej załącznikom możecie zapoznać się z Konwencją Praw Dziecka oraz pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi praw dziecka. 

Galeria Zdjęć