Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Wypoczynek dzieci w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W dniach 11.01 – 13.01.2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II zorganizowano wypoczynek w formie zajęć świetlicowo-sportowych, w których uczestniczyło 25 uczniów z klas I-IV, dzieci spędzały czas w trzech grupach w godzinach od 08.00 do 14.00.

Organizacja zajęć została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Głównym celem zorganizowanych  zajęć było zapobieganie skutkom izolacji w czasie pandemii covid19 oraz profilaktyka uzależnień.

Pomimo krótkiego terminu i obostrzeń zajęcia w grupach były bardzo ciekawe i intensywne, dla grupy najstarszej pani dyrektor Grażyna Kucharska zorganizowała warsztaty przyrodnicze „Moje ciało” i „Podróże po globusie”, pani Danuta Orłowska i Kinga Jasińska zapewniły dzieciom dużo ruchu na miękkim placu zabaw w sali gimnastycznej oraz wiele innych atrakcji sportowych. Dla najmłodszych odbyły się warsztaty muzyczne z instrumentami poprowadzone przez panią Agnieszkę Wielebską oraz warsztaty z języka angielskiego przygotowane przez panią Paulinę Chwiłkowską.

Obowiązkowym punktem każdego dnia było wyjście dzieci  na świeże powietrze na boisko szkolne. Aura nam dopisała, spadł śnieg i dzieci ulepiły bałwana oraz stoczyły bitwy na śnieżki.

Panie Jolanta Wieleba, Sabina Stasiak i Dorota Nowaczyk poprowadziły w każdej z grup zajęcia plastyczne, czytanie opowiadań terapeutycznych i profilaktycznych, zabawy integracyjne i gry planszowe.

To był naprawdę wesoło i ciekawie spędzony czas!

Zajęcia zorganizowano zgodnie z  wytycznymi MEN, MZ i GIS.

Dorota Nowaczyk

Galeria Zdjęć