Piątek, 19.7.2024
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr

Światowy Dzień Oszczędzania 2021

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W piątek 29 października spotkaliśmy się na apelu z okazji Światowego Dnia Oszczędzania. Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: pan Jacek Weichbrodt Dyrektor Banku PKO BP w Ostrowie Wielkopolskim i pani Sabina Nowak Kierownik Oddziału.

  Uczniowie opowiedzieli o ekologicznych rozwiązaniach na co dzień: bawełniane torby na zakupy, miniogródki na parapetach, używanie butelek z filtrem, oszczędne wykorzystywanie papieru, gaszenie światła w pomieszczeniach w których nie przebywamy. Dzięki tym prostym zachowaniom możemy oszczędzać i jednocześnie troszczyć się o świat wokół nas. Warto więc zmienić codzienne nawyki i wprowadzić drobne zmiany w życiu, by bardziej oszczędnie i racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne Ziemi, które są ograniczone. Podczas uroczystości Lena Mituła zaśpiewała piosenkę ekologiczną „Poważna sprawa”, a uczniowie klasy 3 pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Bolach zaśpiewali utwór „Ziemia – wyspa zielona”. Uczennice z klasy 8 pod okiem pani Kingi Jasińskiej przygotowały taniec do piosenki „Money, Money, Money”. Apel odbył się w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Małgorzatę Olechowską.

  Podczas uroczystości wyróżniono nowych członków SKO – troje uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczęli przygodę z oszczędzaniem. Pan dyrektor banku wręczył im książeczki oszczędnościowe i pogratulował dobrego wyboru.

  Ogłoszono także wyniki kilku konkursów i wręczono nagrody ufundowane przez SKO.

W konkursie z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia tytuł Rachmistrza klasowego zdobyli: Piotr Nowacki, Szymon Łuczak, Maksymilian Mikłas, Nikodem Wasielewski i Bartosz Marchwacki.

Nagrody w konkursie „Ekologia na co dzień” wręczyła pani Agnieszka Sokołowska - Opiekun Szkolnego Klubu Ekologów.

Laureatami szkolnego konkursu SKO – „Moja moneta”  w kategorii klas młodszych zostali:

I miejsce: Natasza Chmielewska kl.1, Filip Maćkowiak kl.1, Oliwier Kowalczyk kl.3

II miejsce: Klaudia Pawlak kl.2, Agata Stasiak kl.3, Zosia Klaczyńska kl.3

III miejsce: Tomasz Wiatrzyk kl.1, Julia Czempińska kl.2

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce: Lena Mituła kl.4, Maria Łebska kl.4

II miejsce: Nadia Chmielewska kl.4, Wojciech Grzesiak kl.4

III miejsce: Helena Nowak kl.4, Maja Zych kl.5.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursów.

Opiekunowie SKO: G. Kucharska, J. Poprawska

Galeria Zdjęć