Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna

Sprzątanie Świata 2020

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Sprzątanie Świata 2020 – „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie  nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.

18 września uczniowie klas I – III, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej edycji to: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”  Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi opiekunami sprzątali teren wokół szkoły.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki)  i puszki aluminiowe.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Ponad to w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat konieczności segregowania odpadów i sposobów ich wykorzystania na podstawie ilustracji, tekstu oraz doświadczeń. Uczniowie oglądali filmy na temat czystości środowiska, jego wpływu na nasze życie, brali udział w ćwiczeniach na tablicy interaktywnej.

Galeria Zdjęć