Środa, 29.5.2024
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Uczniowie klasy I,  pod opieką wychowawczyni Ewy Bolach, od  września 2019 roku do stycznia 2020 roku wzięli udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Zajęcia przeprowadzono na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych z wykorzystaniem interesujących scenariuszy zajęć. 

 W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

  • Bezpieczeństwo w domu
  • Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
  • Bezpieczeństwo w szkole
  • Bezpieczeństwo w Internecie

   „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Został on dodatkowo rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selektywnej informacji i rozwijania kreatywności. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy,  rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach (Znaki drogowe, Na chodniku przystań bokiem).

   Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Składał się on z 10 pytań. Uczniowie klasy I w 100% przystąpili do testu i prawidłowo go rozwiązali. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tematyce bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie. W szkole odbyło się też spotkanie z przedstawicielem Policji (30.09.2019r - Spotkanie z policjantem - bezpieczeństwo na drodze, Fonoholizm – nadużywanie smartfonów przez dzieci), który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole, a także poinformował dzieci, jakie informacje mogą przekazywać korzystając z Internetu oraz co należy robić, by być bezpiecznym w sieci. Odbyły się również zajęcia z pielęgniarką szkolną - resuscytacja, pozycja boczna - udzielanie pierwszej pomocy.

Galeria Zdjęć