Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Spotkanie z podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W październiku do  naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość – podróżnik, pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży Pan Marcin Kozioł.

Pisarz przygotował dla uczniów klas IV-VIII spotkanie pod nazwą: „Szalona historia komputerów i gier komputerowych... i jak się od nich nie uzależnić”. Spotkanie z autorem książek było ciekawą lekcją informatyki i historii  przeznaczoną nie tylko dla miłośników komputerów i nowych technologii,  prawdziwą podróżą w czasie, w którą dali się zabrać zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Umysły ścisłe, jak i humaniści. To angażujące multimedialne wydarzenie, podczas którego uczniowie poznali  wynalazki, które doprowadziły do upowszechnienia się współczesnych komputerów, smartfonów i tabletów.

Autor  zachęcał do czytania – poszukiwania informacji, odkrywania tajemnic i historii urządzeń, które zmieniły nasz świat tak bardzo, że teraz niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez nich życia.

Na koniec gość rozdawał autografy. Można też było kupić książkę z dedykacją. Spotkanie z Panem Marcinem, mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu opiekunów SKO: pani Grażynie Kucharskiej oraz pani Jolancie Poprawskiej.


Galeria Zdjęć