Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata

"Radość wigilijnej nocy"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Radość wigilijnej nocy”.

  17 grudnia 2021 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, dzieci i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Artyści śpiewali również kolędy i  pastorałki. Występy dzieci uświetnił przepiękny taniec aniołów przygotowany przez p. D. Orłowską oraz gra pani K. Kwiatkowskiej (mamy ucznia klasy II) na instrumencie dętym – waltorni, kolęd i pastorałek. Świąteczne utwory napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, nauczyciele i proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP – ks. Eugeniusz Synowiec. 

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromną pracę całego zespołu, panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.

  Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Grażyna Kucharska, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych Jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. 

  Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było. Obecność rodziców naszych uczniów sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

  Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.   

  Tym, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Jasełka 2021

https://youtu.be/qQKb-sRNTWk

Taniec Aniołów

https://youtu.be/FNq6CqUme6c

Taniec Mikołajów

https://youtu.be/RM3cKRCyEeI
 

Galeria Zdjęć