Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

Dzień Dziecka i Dzień Sportu „Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Piękny słoneczny dzień 1 czerwca 2022 r w tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo”. Już o godzinie 10.00  wszystkie dzieci i młodzież wraz z nauczycielami wyszliśmy na nasze zewnętrzne obiekty sportowe, aby rozpoczęć Dzień Dziecka i Dzień Sportu pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo”.

Bezpiecznie.  Na początku po życzeniach dla uczniów  od pani Dyrektor podsumowaliśmy nasz roczny program profilaktyczny ”Kask jest cool”, dziękując  za wsparcie naszego programu przybyłym gościom przedstawicielom MOPS-u  (fundator 20 kasków rowerowych i plakietek odblaskowych) i Policji (kamizelki odblaskowe, przywieszki odblaskowe). Dziękujemy również Gminnej Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za fajne gadżety dla dzieci, oraz naszej Radzie Rodziców, która zasponsorowała 143 plakietki z logiem Kask jest cool , na której  znalazł się rysunek kasku wykonany przez ucznia III klasy Oliwiera Kowalczyka.

Następnie panowie policjanci przeprowadzili pogadanki w dwóch grupach młodszej kl. I-III  i starszej  IV-VIII dostosowując informacje do wieku dzieci. Jak bezpiecznie poruszać się po drodze na rowerze, przypomnienie przepisów, obowiązkowe wyposażenie roweru, dodatkowo dla starszych dzieci konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego,  praktyczne ćwiczenia z alko i narkogooglami. Policjanci  nadzorowali również bezpieczny przejazd  na rowerze, hulajnodze czy rolkach na specjalnie przygotowanym niełatwym torze. Wszyscy poradzili sobie świetnie, wiele osób dodatkowo doskonaliło swoje umiejętności pokonując tor kilka razy.

Zdrowo. Zamiast słodyczy zdrowe sałatki owocowe. Już od samego rana przedstawicielki  Rady Rodziców wszystkich klas przygotowały dla wszystkich smaczne kubeczki owocowe. Były pyszne. Dziękujemy :)

Na sportowo. Tu dopiero były emocje. Wesołe wyścigi (panie klas I-III miały pełne ręce roboty), wspólny taniec Belgijka, gra w palanta, serwobieg, dwa ognie, łowienie rybek – (konkurencja indywidualna prowadzona przez niezawodną panią Sabinkę Stasiak dla chętnych uczniów, a było ich nie mało), zabawy na torze przeszkód, czasu brakowało…

A w międzyczasie …  Malowanie twarzy ( pani Małgosia Olechowska przeobrażała dzieci w cudne zwierzaczki, postacie bajkowe), piknik na trawie, gry planszowe, integracja międzyklasowa, wspólne zdjęcia, odpoczynek, przy muzyce prezentowanej przez szkolnego DJ Mikołaja. Cóż, to był świetny Dzień Dziecka, „szkoda ,że tak krótki” mówili uczniowie. Nie martwcie się kochani za rok będzie następny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji tego dnia i sprawili, że dzieci czuły się bezpieczne, radosne, zadowolone.

Organizatorki  Danuta Orłowska, Kinga Jasińska

Galeria Zdjęć