Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara

Mikołajki w naszej szkole. Taneczny rekord.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

6 grudnia 2022r.  już od rana było czuć mikołajkową atmosferę. Na korytarzach naszej świątecznie przystrojonej szkoły, przy dźwiękach świątecznych melodii można było spotkać radosne, pięknie przebrane  na czerwono dzieci i nauczycielki w czapkach Mikołaja, w rogach renifera, a klasy odwiedzał Mikołaj.

Uczniowie klas IV-VIII podczas zajęć z wychowawcami przygotowywali słodkie poczęstunki z okazji Mikołajek. Rozwijali swoje umiejętności kulinarne podczas robienia gofrów, waty cukrowej, sałatki owocowej, babeczek czekoladowych i innych deserów. Wzajemnie wspierali się podczas pracy zespołowej. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była wspólna degustacja.

Najważniejszym jednak wydarzeniem było bicie rekordu szkoły w wspólnym tańcu Mikołajów i Mikołajek.

Ponieważ tańczyliśmy na dolnym korytarzu szkoły podzieliliśmy to wydarzenie na dwie części. O godz. 10.45 zatańczyli chętni uczniowie klas IV – VIII, a godzinę później nasi milusińscy z klas I-III.

Z przyjemnością informujemy, że udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord.

W tym roku zatańczyło 107 osób (uczniowie i nauczyciele) w ubiegłym 93 osoby. Każdy tancerz otrzymał kolorowy stempelek będący dowodem na udział w szkolnej zabawie. Radości było co nie miara i pytania małych dzieci: Proszę Pani jaki kolejny rekord będziemy bić? Rozbawiały najbardziej. Radość dzieci jest najważniejsza, poczuliśmy już zbliżającą się magię Świąt. Ho, Ho, Ho, dzyń, dzyń, dzyń.

Danuta Orłowska

Taniec: https://youtu.be/UOWKm8BM5x4Galeria Zdjęć