Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta

Tenis stołowy to jest to!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W środę 12 grudnia br. odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie wszystkich uczniów ze sportowcami – graczami tenisa stołowego, celem którego było zachęcenie do aktywności fizycznej, uprawiania tego sportu. Sportowców powitała pani dyrektor Katarzyna  Kaźmierczak dziękując jednocześnie za przybycie i życząc wszystkim dobrej zabawy.

  „Cudze chwalicie a swego nie znacie” - uczniowie dowiedzieli się, że tata Nadii z klasy I i Bartka z klasy V, mieszkaniec Fabianowa jest aktywnym sportowcem, graczem tenisa stołowego. Pan Tomasz Spławski wraz z bratem Maciejem uprawiają tenis stołowy już od szkoły podstawowej. Trenują aktualnie w klubie „LKS Orzeł Wysocko Wielkie” i „UKS Daniszyn”. Obaj mają szereg osiągnięć zarówno w grze pojedynczej jak i deblowej. Dziś zarazili pasją swoje siedmioletnie córeczki Nadię pan Tomek, Lenkę pan Maciej. Dziewczynki rozpoczęły w tym roku treningi w „Akademii Tenisa Stołowego” w Ostrowie Wielkopolskim. Prezentowały nam swoje umiejętności podczas gdy ich ojcowie opowiadali o swojej karierze sportowej  (jak osiągnąć sukces, ile czasu należy poświęcić na treningi, w jakim wieku należy najlepiej rozpocząć uprawianie sportu…, że nie zawsze jest łatwo). Panowie zaprezentowali nam swoje trofea i opowiedzieli o tych najważniejszych. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy profesjonalną rozgrzewkę, szybkość i perfekcja uderzanych piłek była imponująca, następnie oglądaliśmy ciekawy mecz. Sportowcy podczas meczu informowali uczniów o zasadach gry, technice i taktyce gry. Duża grupa uczniów przed spotkaniem zadeklarowała chęć gry z zawodnikami, dlatego wszyscy przebrani w stroje sportowe mieli możliwość zagrania z mistrzami. Na początku strach przed meczem, później zadowolenie, cenne wskazówki, możliwość gry z najlepszymi, świetny kontakt panów z dziećmi i młodzieżą – to wszystko sprawiło, że nasi uczniowie zarazili się chęcią gry w tenisa stołowego (mamy nadzieję, że nie na krótko).

  Jeszcze raz dziękujemy Panu Tomaszowi i panu Maciejowi za swój wolny czas poświęcony naszym uczniom. To było super spotkanie, na „6” tkę - jak mówili uczniowie. Mamy nadzieję, że nie ostatnie. Brawo WY!!!

Danuta Orłowska- organizator spotkania

Galeria Zdjęć