Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata

Wielki sukces dziewcząt III miejsce w Rejonie w badmintonie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

26 i 27 listopada br. w Nowych Skalmierzycach odbywały się Rejonowe Igrzyska młodzieży w badmintonie dziewcząt i chłopców.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę: Emilia Jaś i Wiktoria Karolak oraz rezerwowa Oliwia Wiertelak zdobyła w pięknym stylu III miejsce w rejonie.  Dziewczęta walczyły fantastycznie wykazując się wielką determinacją i umiejętnościami. Przegrały jedynie z najsilniejszymi zespołami na zawodach, których zawodniczki trenują dodatkowo w klubach sportowych, ze zwyciężczyniami zawodów ze SP w Niedźwiedziu ( I msc) i SP w  Skalmierzycach (II msc). Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim, brało w nich udział 11 drużyn z całego rejonu.

Na pochwałę zasługują również chłopcy Mistrzowie Powiatu Tomasz Kułton i Rafał Krawczyński, którzy dzielnie walczyli na rozgrywanych następnego dnia zwodach rejonowych chłopców (12 drużyn). Przeciwnikami naszej drużyny były w pierwszych dwóch meczach drużyny z Niedźwiedzia i z Kalisza walczące o finał w turnieju. Chłopcy znaleźli się na miejscu IX –XII.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, jesteśmy z Was dumni! Brawo!!!

Do zawodów przygotowały uczniów p. Danuta Orłowska i p. Kinga Jasińska.


Galeria Zdjęć