Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Pasowanie Pierwszoklasistów na czytelników

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„W książeczce płynie rzeczka, w książeczce szumi las” …

Uroczyste pasowanie Pierwszoklasistów na czytelników.

 

19 października 2020 roku, w naszej bibliotece szkolnej pojawili się niezwykli goście – uczniowie klasy pierwszej, Pani Dyrektor Grażyna Kucharska,  wychowawczyni Pani Paulina Chwiłkowska.

Podczas spotkania Pierwszoklasiści zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi, w czym bardzo im pomogła Wychowawczyni, wyciągając i pokazując, skarby ukryte pod czarodziejskim szalem ( książki, płyty CD, komiksy, czasopisma, encyklopedię PWN, kasety VHS, DVD, magnetofonowe, plansze, atlasy, które stanowią ZBIORY BIBLIOTECZNE).   

Następnie uczniowie wysłuchali piosenki w wykonaniu Ewy Bem pod tytułem „Książeczka”. Po wysłuchaniu utworu, udzielały odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto czytać książki ? Jak obchodzimy się z wypożyczonymi zbiorami? . Nasi Milusińscy stworzyli listę próśb książki, których obiecali się przestrzegać :

  • Chcę być zawsze czysta i ładna.
  • Dotykaj mnie tylko czystymi rękami.
  • Nie czytaj przy jedzeniu bo mnie pobrudzisz.
  • Używaj zakładki.
  • Nie śliń palca gdy przewracasz moje kartki.
  • Nie zaginaj moich rogów.
  • Nie pisz i nie rysuj po moich kartkach.

 

Nadszedł czas na sprawdzenie czy Pierwszaki mogą zostać pasowani na czytelników? Dzieci przeszły test śpiewająco, wiedzą czym jest: biblioteka, co można robić w czytelni, znają regulamin biblioteczny.

 

Słowa ślubowania:

           

My, uczniowie pierwszej klasy,
Tobie, książko, przyrzekamy,
Chętnie czytać cię będziemy
I zniszczyć ciebie nie damy.
Obowiązków czytelnika
Chętnie przestrzegać będziemy.
Wiernego przyjaciela
Zawsze w tobie znajdziemy.

 

Po wypowiedzeniu słów ślubowania na czytelnika Jolanta Wieleba – bibliotekarz, pasowała każdego ucznia na Przyjaciela Książki. Pierwszaki spontanicznie i z radością zostały Czytelnikami. Dzieci otrzymały zakładki i mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.


Galeria Zdjęć