Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna

Bezpieczny przejazd

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 20 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym, która odbywała się w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”. To kolejne takie spotkanie w naszej szkole prowadzone przez Pana Jarosława Chmielarza, pracownika Polskich Kolei Państwowych. Ponadto, gośćmi byli również pracownicy SOK (Straży Ochrony Kolei). Uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, poznali wiele ciekawych faktów dotyczących pociągów, ich wagi, prędkości, drogi hamowania, żółtej naklejki, krzyża św. Andrzeja, itp.  Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety, książki. Dziękujemy naszym gościom za ciekawie spędzony czas.

P.Chwiłkowska

Galeria Zdjęć