Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata

Wycieczka do Torunia - Tam, gdzie Kopernik się urodził…

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

We wtorek, 14 maja 2024r. uczniowie  naszej szkoły z klasy 2 i 3 wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Torunia. O godzinie 6.00 rano dzieci miały zbiórkę na terenie szkoły. Autokar z panią przewodnik podjechał punktualnie. W autokarze pani przewodnik opowiadała nam o Toruniu. Poznaliśmy legendy toruńskie, a także dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa tego zabytkowego miasta oraz w którym roku powstało. Pierwszym punktem wycieczki, wraz z przewodnikiem, był spacer po Starym  Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami” , kamienice mieszczańskie, Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Później obejrzeliśmy seans „Cudowna podróż” w Planetarium. Wszyscy byli zachwyceni filmem.

Następnie poszliśmy na obiad do restauracji. Po obiedzie spacerowaliśmy po Toruniu z naszą panią przewodnik. Mieliśmy także czas na zakup pamiątek i lodów. Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Galeria Zdjęć