Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz

Otwórz się na Pomoc - Alkoholizm Młoda Polska w alkoholowych oparach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Otwórz się na pomoc

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce kontynuuje projekt

„Otwórz się na pomoc: Uzależnienie od alkoholu.”

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice…

Jednym z problemów i zagrożeń w naszej gminie jest alkoholizm i związane z tym problemy osób uzależnionych oraz ich rodzin. Przerażający jest fakt, że coraz więcej nieletnich pada ofiarą choroby alkoholowej, statystyki dotyczące spożycia alkoholu wśród młodzieży i dzieci są zatrważające.

W trosce o Państwa dzieci i naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się z II częścią projektu „Otwórz się na pomoc: Uzależnienie od alkoholu” w którym uczestniczy Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Projekt “Otwórz się na pomoc: Uzależnienie od alkoholu” to druga część interaktywnego filmu poświęconego profilaktyce uzależnień. Scenariusz filmu jest realizowany we współpracy z terapeutką i psychologiem – Mają Pisarek.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony uzależnieniu młodzieży od alkoholu. Widzowie projektu pokierują w nim losem nastolatka wkraczającego w pełnoletność (tym razem aż 4 warianty do wyboru).

Dorastający bohater będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami oraz rodzinnym problemem alkoholowym.

Użytkownik projektu w trakcie filmu będzie musiał dokonać szeregu akcji. Podjęte przez niego decyzje wpłyną na ciąg zdarzeń. Zadaniem widzów jest podejmowanie takich decyzji, które nie skierują bohatera w kierunku nałogu. A tych na drodze brakować nie będzie. Próba zaimponowania rówieśnikom, okres buntu, problemy w domu. To tylko niektóre z przeszkód, które staną na drodze naszego bohatera.

Druga część projektu pt. ”Posłuchaj historii” to miejsce wymiany doświadczeń. Dostępne są w nim prawdziwe historie opowiedziane przez rodziców nastolatków, mających problem z uzależnieniem od alkoholu. Każda historia zostanie skomentowana oraz rozwinięta przez terapeutkę Maję Pisarek.

Pod podanym poniżej linkiem znajduje się pięć prawdziwych historii opowiedzianych przez rodziców, opatrzonych komentarzem specjalisty. Ich tematyka jest bardzo aktualna i nawiązuje do problemów, z którymi spotykamy się my, pedagodzy oraz Wy – drodzy Rodzice.

Przekazujemy Państwu także Poradnik ALKOHOLIZM Młoda Polska w alkoholowych Oparach dotyczący uzależnień oraz wskazujący miejsca, gdzie można znaleźć pomoc – wersja PDF

Zapraszamy do zapoznania się z projektem.

https://wielkopolskie.naszemiasto.pl/nowe-skalmierzyce-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

Poradnik w wersji papierowej do odbioru w pokoju nr 3

Lidia Wiatr

Przewodnicząca

Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych

Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Tel.62 762 9744

 

Galeria Zdjęć