Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Wyjazd do Kalisza na spektakl „Czarodziejski ołówek”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  Dnia 25 marca 2022 roku uczniowie klas 1-3 wybrali się do Kalisza, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt. "Czarodziejski ołówek", przygotowany przez Wrocławski Teatr IN-ART.

   Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca Michasia, który zabrał je w podróż po swoim zaczarowanym świecie. Michaś uwielbiał rysować wszystko co go otacza. W przedziwnych okolicznościach stał się właścicielem ołówka. Ołówek ten miał czarodziejską moc i wszystko co chłopiec namalował natychmiast stawało się prawdziwe. Chłopiec za jego pomocą znajdował rozwiązanie wielu skomplikowanych sytuacji, przeżywał mnóstwo przygód.

   Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia, przepiękne oświetlenie, kostiumy, zabawne, wesołe piosenki, które oddziaływały na wyobraźnię sprawiały, że dzieci z dużym zaangażowaniem obejrzały spektakl. Ich żywy udział w przedstawieniu, śmiechy, krzyki i brawa potwierdzały ich dobrą zabawę. Była to ciekawa i pouczająca bajka, której przesłaniem jest umiejętność rozwiązywania  trudnych, konfliktowych sytuacji.  Pomagając sobie wzajemnie  i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Prawdziwa moc tkwi w nas samych i że żadne przedmioty nie są w stanie dorównać wyobraźni i odwadze.

Galeria Zdjęć