Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

VI Turniej Klubów Europejskich południowej Wielkopolski

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

29 listopada 2021 roku  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu gościła uczestników VI Turnieju Klubów Europejskich. Organizatorem turnieju był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct działający przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim. Do finału zakwalifikowało się 7  drużyn z terenu Południowej Wielkopolski. Jedną z nich była drużyna reprezentująca Klub Europejski ADERIMUS działający w naszej szkole pod kierunkiem p. Elżbiety Nowak.  Finałowa część turnieju polegała na zaprezentowaniu  w oparciu o wcześniej przygotowany plakat  zagadnienia „Europa na miarę ery cyfrowej” i drużynowym rozwiązaniu testu pisemnego dotyczącego w/w tematyki oraz wiedzy o UE. Nasz klub reprezentowany przez drużynę z klasy VIII w składzie: Julia Łukasiewicz, Julia Dominik, Aleksandra Nowacka, Jakub Rubas i Bartosz Spławski wywalczył w zaciętej  rywalizacji trzecie miejsce. Natomiast zwycięzcą tegorocznego turnieju został  Klub Europejski  działający przy Szkole Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i szeroką wiedzą o Unii Europejskiej. Wysiłek wszystkich został doceniony. Nagrody pomagał wręczać Syriusz – maskotka Unii Europejskiej.

Galeria Zdjęć