Środa, 29.5.2024
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula

Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

PLANOWANIE! Codziennie wstawaj o tej samej porze. Rytm dnia pozwala się dobrze zorganizować. Wypracuj własny schemat działania – pobudka, śniadanie, wykonywanie zadań, przerwa, drugie śniadanie, dalszy ciąg zadań, itd.

ZAPISYWANIE! Stwórz planer dnia i tygodnia. Wypisz wszystkie przedmioty, z których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.

PRZYGOTOWANIE! Zrób porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają. Odłóż komórkę. Wyłącz telewizor.

ODPOCZYNEK! Gdy poczujesz zmęczenie zrób krótką przerwę – możesz wstać, przewietrzyć pokój, wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych.

ZDROWE ODŻYWIANIE! Pij dużo wody, jedz regularnie i zdrowo. Nie zapominaj o warzywach i owocach. Unikaj słodyczy i słodkich napojów.

NIE PANIKUJ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie. Wbrew pozorom wiele zależy od Ciebie: nie oglądaj programów informacyjnych zbyt często – postaraj się selekcjonować informacje, zostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami, możesz pisać lub dzwonić do kolegów, dziadków – w ten sposób okażesz swoją troskę, dbaj o siebie – często myj ręce, wietrz swój pokój, zrób coś, co Cię relaksuje – posłuchaj muzyki, narysuj coś.

PAMIĘTAJ! Nie jesteś sam! Zawsze możesz do mnie napisać – w każdej sprawie! Możesz wykorzystać do tego idziennik oraz udostępnione w nim adresy poczty email.

  Oprac. M. Stanek-Moś

Galeria Zdjęć