Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Warsztaty plastyczne na WP-A UAM w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 16 listopada 2023 roku odbyły się wyjątkowe warsztaty edukacyjno - plastyczne w pracowni rzeźby Kaliskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza, w których uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły uczęszczająca na zajęciach kółka plastycznego. W pracowni powitała nas dr. hab. prof. Hanna Ograbisz - Krawiec wprowadzając nas w niesamowity świat rzeźby. Dowiedzieliśmy się o technikach, materiałach, etapach tworzenia oraz sposobu szkliwienia i wypalania rzeźb. Mieliśmy okazje zobaczyć gotowe rzeźby  jak i te w trakcie ich tworzenia. Uczniowie również mogli spróbować swoich możliwości w tej dziedzinie i poczuć się jak studenci, tworząc własną rzeźbę pod okiem Pani profesor. Gotowe prace zostaną wypalone, następnie malowane i zaprezentowane naszej szkole.

Koordynator współpracy z UAM: Małgorzata Olechowska


Galeria Zdjęć