Środa, 17.4.2024
Name days: Józef / Klara / Robert

Światowy Dzień Oszczędzania 2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Światowy Dzień Oszczędzania to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Był to  pomysł przedstawicieli największych banków europejskich, którzy podczas konferencji w Mediolanie w 1924 roku uznali, że wiedza na temat pomnażania oszczędności w dłuższej perspektywie powinna zapewnić stabilny rozwój społeczeństw. W tym celu postanowiono, iż 31 października każdego roku będą organizować w swoich krajach działania edukacyjne kierowane do wszystkich obywateli, promujące ideę oszczędzania. Światowy Dzień Oszczędzania od ponad 90 lat ma nam przypominać, jak ważne jest odkładanie chociażby małych kwot.

  Nasza szkoła przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Aby uczcić Światowy Dzień Oszczędzania zorganizowaliśmy konkurs na ciekawą skarbonkę oraz opracowaliśmy wyniki ankiety przeprowadzonej w naszej szkole na temat oszczędzania. Podczas apelu pani dyrektor Grażyna Kucharska i pani Sabina Nowak, która reprezentuje bank PKO BP, wręczyły nagrody laureatom konkursu „Moja skarbonka”.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie i pomysłowe prace.

Opiekun SKO – J. Poprawska

Galeria Zdjęć