Piątek, 19.7.2024
Name days: Marcin / Włodzisław / Piotr

Mikołajki na sportowo

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

6 grudnia 2021r.  już od rana było czuć mikołajkową atmosferę. Na korytarzach naszej świątecznie przystrojonej szkoły, przy dźwiękach świątecznych melodii można było spotkać radosne, pięknie przebrane  na czerwono dzieci i nauczycielki w czapkach Mikołaja, w rogach renifera...

W tym dniu najważniejszym miejscem w szkole była sala gimnastyczna. To tutaj rozegrane zostały Turnieje Mikołajkowe dla wszystkich uczniów, w różnych kategoriach wiekowych.

Klasy VIII – IV uczestniczyły w turnieju w ringo z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Klasa VIII-VII  turniej w piłkę siatkową.  

Klasy I-III turniej w dwa ognie.

Rozgrywki poprzedzone zostały rozgrzewką przy świątecznych melodiach i zabawami ze śpiewem. Nagrodą dla uczniów była wspaniała atmosfera, dobra zabawa, gra fair play i cukierki.

O godzinie 10.35 wszyscy Mikołaje i Mikołajki zebrali się na sali, aby bić rekord taneczny „Taniec Mikołajów”. Dodać należy, że przygotowywali się do tego 2 tygodnie. Udało się!!! Nakręciliśmy nawet filmik -zatańczyło na sali 93 uczniów. Gratulujemy tym, którzy bawili się razem z nami i poczuli tą magiczną atmosferę. Ho, Ho, Ho , dzyń, dzyń ,dzyń.

O godzinie 12 do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj, który w porozumieniu z Samorządem Uczniowskim przyniósł dla nas słodkie niespodzianki.

Ten dzień na pewno uczniowie zapamiętają, widząc ich uśmiechnięte buzie i słysząc pozytywne komentarze. Dobra energia udzielała się wszystkim, tego nam w dzisiejszych czasach  bardzo potrzeba.

Organizatorami  sportowych zmagań były Mikołajki – Danuta Orłowska i Kinga Jasińska.

Filmik "Taniec Mikołajów"

https://youtu.be/RM3cKRCyEeI


 

Galeria Zdjęć